Aktuality

Jak probíhá recyklace plastových lahví

20. 09. 2014 Obecné aktuality

Přemýšleli jste někdy nad tím, co se stane s plastovou lahví od minerálky nebo jiného nápoje? Dobrou zprávou je, že podle nejnovějších dat se v České republice více než 67 % plastových obalů roztřídí a znovu zpracuje. V tomto ohledu patříme k premiantům Evropy. A jak vypadá běžný život plastové lahve? Skládá se ze zajímavého koloběhu. 

Odborníci z celého světa budou na mezinárodní konferenci v Karlových Varech řešit budoucnost i blahodárnost minerálních vod

02. 09. 2014 Obecné aktuality

Více než 100 odborníků z celého světa se sjede do Karlových Varů, kde se 8. – 11. září 2014 uskuteční první Mezinárodní konference o minerálních vodách MinWat2014. Cílem konference je zavést společnou diskuzi všech oborů, které se zabývají minerálními vodami, a tím přispět k ochraně a budoucnosti zdrojů minerálních vod na celém světě. Vzájemné zkušenosti a poznatky si mezi sebou vymění odborníci z 31 zemí. Jen v samotné ČR se využívají desítky pramenů, od léčivých vod až po ty vhodné ke každodennímu pití. Přírodní minerální vody mají prokazatelný blahodárný účinek na lidské zdraví, to je spolehlivě odlišuje od pitné vody.

Věděli jste aneb Zajímavosti z historie českých minerálních pramenů

20. 08. 2014 Minerální a pramenitá

Léčivá a prospěšná síla přírody vždy přitahovala pozornost lidí. Je proto pravděpodobné, že minerální prameny na našem území znali a využívali již naši dávní předkové. Ovšem prvním seriózním archeologickým objevem na území Čech, který by tuto skutečnost dokazoval, byl nález bronzového pokladu z doby laténské v Lahošti u Duchova. 

Co pít během těhotenství?

16. 08. 2014 Kojenecká

Těhotenství přináší řadu otázek a jednou z těch nejpodstatnějších je skladba jídelníčku a pitný režim matky. Je lepší pít minerálky, balenou vodu nebo vodu z kohoutku? Přinášíme vám několik doporučení, která vám v nové situaci pomohou.

© 2014 Svaz minerálních vod, Svaz výrobců nealkoholických nápojů Created by Motion

Zeptejte se nás

Jestli máte jakoukoliv otázku týkající se vody neváhejte se nás zeptat. Pokusíme se vám co nejlépe odpovědět.

*